Meedias 2016.a.

Saarlastele müüdi kaks päeva salakaupa/ 10.12.16 Meie Maa

Õieti pole kaup salajane, vaid selle hind on aktsiisivaba, nagu kommenteeris naljatades Eesti Kontserdi arendusjuht Kertu Orro.

 Eile Arensburgi hotelli fuajees Saaremaa ooperipäevade piletite salamüüki alustanud Eesti Kontsert avas kaks kassat kell kümme hommikul. Selleks ajaks oli tekkinud juba korralik järjekord, mis ulatus teise korruseni välja. Kui möödunud aastal müüdi saarlastele kahe päevaga 700 ooperipiletit, siis tänavuse salamüügi skoor Kuressaares, Orissaares ja Kihelkonnal kokku oli 707 pääset.

“See näitab, et saarlastel ooperi vastu huvi on. Kõige rohkem pileteid osteti Rannapi etendusele,” rõõmustas Orro. “Piletimüügi number iseenesest polegi meile nii tähtis. Olulisem on kahe päeva jooksul saadud emotsioon ja vahetu tagasiside, mis näitab, et ka väiksemate piirkondade, nagu Orissaare ja Kihelkonna, inimestele läheb see korda, mis me teeme.”

Orro sõnul annab salamüük saarlastele võimaluse neil ooperipäevadest osa saada veidi soodsamalt, mõne etenduse pääse on tavahinnast odavam koguni poole võrra.

Orro teadis öelda, et salamüügiga on kursis nii mõnigi ooperigurmaan mandrilt, kes suvel pileti ostmata jättis ja nüüd Saaremaale pääsmeid soetama sõitis.

Ooperipäevade korraldaja, Eesti Kontserdi juhatuse liige Jüri Leiten ütles Meie Maale, et järgmise suve ooperifestival algab nädal aega varem Saksamaa külaliskollektiivi, Krefeld-Mönchengladbachi teatri töökalendri tõttu.

“Tuleval aastal korraldab Eesti Kontsert festivali kümnendat korda ja pakub muusikaelamusi üheksaks päevaks. Püüame ka edaspidi tuua siia Eesti algupärandeid. Üleeile esitles Rein Rannap Kuressaares Pöide pruulikojas oma loomingut ja suvel esiettekandele tulevat Saaremaale ja saarlastele pühendatud Eesti esimest märuliooperit “Nurjatu saar”,” lisas Leiten ning tõdes, et kui ta elu poleks lennukis, võiks ta kodu olla Saaremaal.

Kampaania idee sai alguse kaks aastat tagasi linnapea Madis Kallasega kõneldes ning Eesti Kontserdil on hea meel, et saab saarlastele kui võõrustajatele midagi ka tagasi anda, omalt poolt pakkuda.

SIRLI TOOMING