Meedias 2016.a.

Ooperit, ooperit, me armastame ooperit!/2.08.16 Meie Maa

Eesti Kontserdi korraldatud Saaremaa ooperipäevad on lõppenud.

 Tänavu toimusid oo-peripäevad üheksandat korda ja külalisi oli ligikaudu 11 000. Eelmisel aastal püstitatud rekordile, 13 000, jäi tänavune ooper alla.

’’Möödunud aasta külastatavusele jääb number alla seetõttu, et saal oli sel aastal väiksem. Wroclawi ooperiteatri etendused vajasid suuremat lava ja seda olime sunnitud tegema publiku arvelt.

Ka üks etendus oli mullu rohkem kui tänavu. Seega, kui saali mahub 2000 pealtvaatajat, siis täpselt ühe etenduse jagu,” selgitas Eesti Kontserdi

arendusjuht ja Saaremaa ooperipäevade tegevprodutsent Kerttu Orro. ”Kõik etendused olid välja müüdud ja saalid olid täis.”

Tegevprodutsendi sõnul olid tänavuse festivali märksõnad kunstiliselt kõrge tase ja professionaalsus. Festivali avas Eesti algupärand, maailmaesiettekanne Ülo Kriguli ja Kristiina Ehini ooper “Luigeluulinn”, peakülaline Wroclawi ooperiteater tõi Saaremaale kolm suurlavastust: Georges Bizet’ ’’Pärlipüüdjad”, Giuseppe Verdi “Othello” ning Karol Szymanowski teose “Kuningas Roger”.

”See aasta oli ka meie jaoks justkui proovikivi,” ütles Orro eile Meie Maale. ”Oleme koraldusmeeskonnaga võtnud sihiks rõhuda kvaliteedile ja selle aasta festival näitas, et saame hakkama. Meeskond meil tõeliselt võimas.”

2017. aasta peakülaline on Krefeld Mönchengladbachi teater Saksamaalt. Festivalil, mis hõlmab kahte nädalavahetust, on kaks etendust rohkem kui tänavu.

”Kui poolakatel oli sel aastal viis rekat kostüüme ja dekoratsioone, siis sakslastel on järgmisel suvel 10 kuni 15,” on Orro oma mõtetega juba tulevikus. ”Ma ei kujuta veel täpselt ette, aga küll laabub. Tahangi siinkohal tänada nii meeskonda kui supersaarlasi, kes on olnud lihtsalt imelised, siin saame igale tõrkele lahenduse. Ka koostöö Kuressaare linnavalitsuse ja Madis Kallasega on olnud lihtsalt suurepärane.”

Ooperipäevade ajal müüdi tulevaks aastaks juba 3700 pääset. Detsembris plaanib Eesti Kontsert saarlastele salajast üllatusaktsiooni.

SIRLI TOOMING