Ansamblid

Eesti Rahvusmeeskoori (kuni 1989. aastani Riikliku Akadeemilise Meeskoori) lauljad on ka tuntud ansamblistid.
Legendaarseks on saanud RAMi kvartetid RAM-1, RAM-3, RAM-4, RAM-5, noortekvartett, RAMi kahekordne kvartett jt.

Praegu on RAMi lauljatest moodustatud ansambel Kuninglik Kvintett

Kuninglik Kvintett  


Kuninglik Kvintett on asutatud 1991 sügisel. Ansambli esialgne nimi, P.E.H.K Projekt, viitas otseselt selle asutajaliikmele ja juhile Erki Pehkile, kelle sulest pärines ka enamus tollaseid seadeid. Kui ilmnes, et värske kunstikollektiiv peab lugu nii The King's Singers'i esitusstiilist kui ka repertuaarist, ristiti see fännide poolt "Kuninglikuks Kvintetiks".

Ansambli koosseis on tegevusaastate jooksul korduvalt muutunud. Ainsa asutajaliikmena on jätkuvalt rivis meie bass Andres Alamaa, pikka aega on koosseisus olnud ka bariton Meelis Hainsoo. Palju aastaid oli esitenoriks Urmas Põldma; teise tenorina on endale austajaid võitnud Raul Mikson ning baritonina Mareks Lobe. Alates 2005. aasta jaanuarist moodustavad Kuningliku Kvinteti esimene tenor Andres Heinapuu, teine tenor Erkki Targo, esimene bariton Meelis Hainsoo, teine bariton Mait Männik ja bass Andres Alamaa. Nelja viimatinimetatu põhitöökoha järgi võib kvintetti RAM-i ansambliks nimetada.

Kuningliku Kvinteti repertuaar on üsna mitmekesine: Erki Pehki aranžeeringutele on lisandunud erinevate heliloojate loomingut, stiil varieerub gregoriaanist biitlite muusikani. Ansambel on üles astutud ballidel, vastuvõttudel, pulmades, ettevõtete tähtpäevadel ja avalikel kontsertidel; esinetud on kontserdilavadel, koolimajades, rahvamajades, haiglates, hooldekodudes, kirikutes ja kruiisilaevadel. Viimase aja olulisemate tegemistena peaks nimetama 2006. aasta kevadel toimunud Eesti Kontserdi ja Swedbanki (tollase Hansapanga) ühisettevõtmisena organiseeritud kontserdiseeriat Eesti maakondade hooldekodudes ja 2009. aasta kevadel toimunud naistepäevakontserdite seeriat Eesti Kontserdi saalides. Kuningliku Kvinteti nime võib leida kahelt CD plaadilt: 1995. aastal ilmus kvinteti jõululaulude kogumik „Christmas Carols“ ja 2000. aastal koostöös Politseiorkestriga eesti filmimuusika kogumik „Siin me oleme“.

Koduleht: www.hot.ee/kvintett/