Kaljo Kiisa stipendium

Jõhvi Kontserdimaja kino Amadeus, Viru Keemia Grupp AS, Jõhvi Vallavalitsus ja Eesti Filmi Instituut (EFI) kuulutavad taas välja KALJO KIISA nimelise Noore filmitegija stipendiumi konkursi.


Stipendiumi eesmärgiks on toetada noori filmitegijaid, kes on kasutanud oma loomingus Ida-Virumaad. Soovime sellega innustada noori filmitegijaid avastama Ida-Virumaa mitmekesist visuaalset rikkust ja seda filmilindile jäädvustama. Stipendiumi suurus on 2 500 eurot. Lisaauhinnaks on 40 tundi Amadeuse kinosaali kasutamist sobival ajal ja valik EESTI FILMIKLASSIKAT.

Stipendiumi algatajad soovivad hoida Ida-Virumaalt pärit filmilavastaja ja näitleja ning Amadeuse kino ristiisa Kaljo Kiisa (3. detsember 1925, Voka vald, Vaivina küla – 20. september 2007, Tallinn) mälestust ja seepärast toimus esimene stipendiumi üleandmine tema 85. sünniaastapäeva auks 4. detsembril 2010.

Stipendiumile kandideerimise kord:

  • kandideerima on oodatud režissöörid, produtsendid, operaatorid, heliloojad, kunstnikud ja loomingulised meeskonnad;
  • kandidaate saavad esitada nii juriidilised kui ka eraisikud;
  • vajalik on esitada motivatsioonikiri ja stipendiumi kasutamise eesmärk;
  • kandidaadi CV või loomingulise meeskonna ühine portfoolio koos Ida-Virumaal filmitud filmimaterjaliga (lubatud on nii mängu-, dokumentaal- kui ka reklaamfilmid, sh nii täispikad kui ka lühifilmid).

Taotlused palume saata 5. detsembriks 2014 aadressile Kino Amadeus, Pargi 40, Jõhvi, märksõna „K. Kiisa stipendium”.

Žürii liikmete hulka kuuluvad Tiina Lokk, Ilmar Raag, Jaak Lõhmus, Priit Rohumaa, Piia Tamm, Edit Sepp ja Anne Uttendorf.