X Jõhvi balletifestival
Lühiballetide õhtu-Pekingi Kaasaegse Tantsu Teater

X Jõhvi balletifestival
Mihhail Fokini lühiballettide õhtu
Gruusia Riigiballett

X Jõhvi balletifestival
George Balanchine'i lühiballettide õhtu
Gruusia Riigiballett

Jõhvi balletifestival

Alates 2008 aastast Jõhvi kontserdimajas toimuv festival, mille eesmärgiks on arendada Eesti balletiharidust, propageerida maailmatasemel tanstukunsti Ida-Virumaal ning tutvustada Eestist pärit tantsijaid, kes tänaseks saavutanud tuntuse erinevatel Euroopa lavadel.Arhiiv

Uudised ja infoVaata veel

news

Algas Jõhvi Balletifestivali 2014 piletite müük

13 jaanuar 2014

8.–11. maini toimub Ida-Virumaa südames seitsmes rahvusvaheline Jõhvi Balletifestival, mis toob kokku tipptasemel esinejad ja balletisõbrad. 2014. aasta festivali peaesineja on Tarass Ševtšenko nimeline Ukraina rahvuslik ooperi- ja balletiteater.

news

Põhjarannik: Moskva balletikuulsusi üllatas Jõhvi väiksus

21 mai 2013

Moskva riikliku akadeemilise klassikalise balleti teatri kunstilised juhid Natalja Kassatkina ja Vladimir Vassiljov tunnistasid, et olid algul üllatunud, nähes, kui väike on Eesti linn, kuhu nad esinema kutsuti. Kuid kõhklused ei kestnud kaua, kuna siin kohtasid nad siirast huvi balleti vastu ning sooja vastuvõttu. Ning mis peamine – balletikunsti mõistvat ja hinnata oskavat publikut.

news

Kuues Jõhvi Balletifestival toob Eestisse Moskva klassikalise balleti teatri

09 mai 2013

Reedest pühapäevani saab Jõhvist juba kuuendat korda Eesti balletipealinn. 10.–12. maini toimuva festivali peaesineja on Venemaa balleti pärl – Natalja Kassatkina ja Vladimir Vassiljevi juhitav Moskva klassikalise balleti teater.

news

Kaie Kõrb tuleb Jõhvi talendiotsingule

09 mai 2013

Kaie Kõrb tuleb Jõhvi balletifestivalile avastama Ida-Virumaa väikeste tüdrukute ja poiste tantsuandeid, mis leiaksid Tallinna balletikoolis viljaka kasvupinnase.

news

Jõhvi Balletifestival 2013

02 jaanuar 2013

10.–12. maini 2013 toimub Ida-Virumaa südames rahvusvaheline Jõhvi Balletifestival, mis toob kokku tipptasemel esinejad ja balletisõbrad. Festival on järjekorras juba kuues ning tõotab taas tuua täismaja, peaesinejaks on sel aastal Venemaa balleti pärl – Moskva Klassikalise Balleti Teater.

news

JBF 2013: Natalja Kassatkina ja Vladimir Vassiljevi juhitav klassikalise balleti teater astub Jõhvis üles lavastustega “Romeo ja Julia” ning “Maailma loomine”.

02 jaanuar 2013

Shakespeare’i tragöödia ainetel loodud “Romeo ja Julia” põhineb muusika autori Prokofjevi originaalstsenaariumil ning selle on lavale seadnud teatri juhid Kassatkina ja Vassiljev.

ERR Jõhvi balletifestival tõi kokku Arvo Pärdi ja koreograaf Nacho Duato

21 mai 2012

Igal aastal on Jõhvi balletifestivalil esinenud maailmanimed. Seekord said kokku tänapäeva kuulsaim eestlane Arvo Pärt ja üks maailmakuulsamaid tantsijaid ja koreograafe Nacho Duato.

Viies Jõhvi Balletifestival 17.–20. mai 2012

16 mai 2012

Juubelihõngulise viienda balletifestivali peakülalisteks on Peterburi Mihhailovski teater koos oma uue kunstilise juhi Nacho Duatoga ning Gruusia Riikliku Balletiteatri priimabaleriin Nina Ananiašvili