Estonia kontserdisaali fuajees seab end sisse mõttejõul töötav robot ja prinditakse toitu

Ulmeliselt põnevad tehnoloogiasaavutused ootavad publikut 8. novembril kell 12-21 Estonia kontserdisaali fuajees. Kõige põnevamad eksponaadid on mõttejõul juhitav robot ja 3D-prinditud toit.

Sarja “Tehnoloogia ja muusika” avakontserdi puhul, mis toimub sama päeva õhtul, on Estonia kontserdisaali fuajees seatud üles tehnoloogianäitus, kus saab tutvuda Eestis tegutsevate asutuste põnevamate uute saavutustega. Saab katsetada nn füüsilist, kehaga kuulamist, sest Soomest on kohal  audiotehnoloogia firma, mis toob kaasa kuulamispadja. Teisest äärmusest on oma plaksulambi ning ukselukuga esindatud ka meie lapsleiutaja, 10-aastane Rapla poiss Kert Vahtre.

Samuti saab Estonia kontserdisaali fuajees minna läbi pildi, siseneda interaktiivsesse seina, kõndida ringi eelajalooliste loomade seas, tantsida robot Pepperiga, vaadata tehisintellekti trummi mängimas ja imetleda maailma esimest võistlusdroonidest tehtud pilli. Leiutised on verivärsked. Näiteks Robotex on kohal oma uusima saavutusega, mida selle näituse külalised näevad juba enne suurt Robotexi messi. Palju on muusikaga seotud põnevaid leiutisi ja Eesti Kontsert tuleb välja interaktiivse pillide teemalise veebimänguga.

Oma saavutustega on kohal Hansab, TTÜ Mektory, E&T, Insplay, Maru VR, Robotex, Digital Sputnik, noor leiutaja Kert Vahtre, Audiokinetica, droonispetsid Glen Pilvre, droonipood ja Nemo Vunk, Operose, Flexound (Soome) , Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Teadusagentuur ja Rakett 69, Virtuaalruum, 3DFoodlab.

Sissepääs tasuta!

Lisainfo: Heili Vaus-Tamm – sarja “Tehnoloogia ja muusika” autor ning produtsent. Tel: 5256322

Foto: pressimaterjalid

———

Lugupidamisega

Silver Kuusik

silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.