Ajakiri "Aplaus"

 
"Aplaus" on Eesti Kontserdi (EK) poolt välja antav ajakiri laiale lugejaskonnale, mis ilmub vastavalt hooaegadele kolm korda aastas. Eesti suurima trükiarvuga muusikaajakirja levitatakse tasuta. Kvaliteetselt trükitud väljaande tiraaž on 10 000 eksemplari, seda jagatakse külastajatele kõigis EK kontserdimajades. Ajakirja levitatakse ka Piletilevi müügipunktides, samuti Tallinna Lennujaamas, Forum Cinemas keti kinodes, Jazz Pesulates, mitmesugustel üritustel, samuti otsepostitatakse Publikukaardi omanikele, suurpsonsorite VIP-klientidele jne jne. Ajakiri Aplaus kirjutab muusikast kõigile muusika- ja kultuurihuvilistele, tutvustatab erinevaid muusikaüritusi, intervjueerib artiste nii Eestist kui kaugemalt, räägib tuntud inimeste muusikalistest eelistustest ning tutvustab uut muusikat ja EK hooaegu.

EK korraldas 2012. aastal ligi tuhat kontserti, kus esinesid parimad Eesti interpreedid kõrvuti maailma tippsolistide ja –orkestritega ja mida külastas kokku üle 200 tuhande inimese. Riigi suurima kontserdi- ja festivalikorraldaja tegevus toimub neljas kontserdimajas (Estonia kontserdisaal Tallinnas, kontserdimajad Tartus, Pärnus ja Jõhvis) ja Jaani kirikus Peterburis. EK korraldab mitmeid rahvusvahelisi muusikafestivale – Saaremaa Ooperipäevad, pianistide festival Klaver, MustonenFest, Orelifestival, noorte interpreetide konkurssfestival Klassikatähed, Suure-Jaani Muusikafestival, Seitsme Linna Muusika, Pärnu Ooperipäevad jt.

Ajakirja Aplaus sihtrühmaks on kvaliteedist huvitatud muusikakuulajad, kes külastavad EK kontserte, mis on suunatud väga erineva muusikalise eelistusega inimestele, samuti iga avatud silmaringiga kultuurihuviline.